Ana Sayfa

Firma Profili

Dil Okulları

Au-Pair Öğrencilerimizden Kayıt Formu İletişim E-Posta
Merhaba Mehmet bey,

Nasılsınız? ben çok iyiyim. Wills ailesine ve Bournemouth’a çok alıştım, benden memnunlar ve bana İngilizce konusunda çok yardımcı oluyorlar. Bazen komik anlar yaşanıyor ve ben kendi halime çok gülüyorum. Bunlar benim için güzel anılar olarak hatıramda kalacaklar.

Okula başladım şimdilik iyi gidiyor. Pre-intermediate seviyesinden başladım, konuları rahat anlıyorum, ama henüz çok düzgün bir şekilde konuşmaya başlamadım. 

Burada farklı ülkelerden au-pair’ler ile tanıştım. Buraya geldiğim için çok mutluyum. Bana her zaman umut verici olduğunuz için çok teşekkür ediyorum.

İyi çalışmalar diliyorum.

Ilgın Şentürk

Mehmet bey merhabalar,

Anlattıklarınız sayesinde evimi çok kolay bulabildim. Yolculuğum uzun ve yorucuydu ama Brighton'daki aileme ulaşınca çok rahatladım. 50'li yaşlarda çok tatlı insanlar... 
İlk günden beri bana her konuda çok yardımcı oluyorlar, okuldaki insanlar da bu anlamda çok iyiler...
Burada herşey yolunda gidiyor ve gün geçtikçe daha da iyi olur umarım.

Herşey için tekrar teşekkürler.

Ayşin SALAN

Huntingdon'dan selamlar,

Herşeyin yolunda olduğunu ve hiç bir problem olmadığını bildirmek isterim. Aile çok şeker ve sıcak, sanırım onlarda benim için aynı şeyleri düşünüyorlar. Çocuklarla çok çabuk kaynaştık. Şimdilik hersey yolunda, görüşmek uzere.
Hoşçakalın

Yeşim Dikici

Merhaba Mehmet bey,

Biraz geç oldu ama size yazmaya ancak fırsat bulabildim. Şu an evdeyim, gerçekten okulum ve ailem çok iyi. Herşey gayet güzel gidiyor ve sizi haberdar etmek istedim. Herşey için teşekkür ederim, Bursa'ya döndüğümde görüşmek üzere.
Selamlar,

Ebru Memiş,

Merhaba Mehmet bey,

Umarım iyisinizdir. Size daha önce yazamadığım için üzgünüm ama ancak fırsat bulabildim. Okulumdan ve Brighton'dan çok memnunum, hatta kalış süremi uzatmak istiyorum. Sizinde bildiğiniz gibi kaldığım ev çok güzel ve okula uzaklığı sadece 50 adım. Ev sahiplerim çok tatlı insanlar ve odam ders çalışmak için son derece ideal. Yemekler harika, şu an için bir sorun yok ki olacağınıda sanmıyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Kendinize iyi bakın, iyi çalışmalar.

Aslı Barın

Almanya'dan kucak dolusu selamlar,

Açıkçası ilk birkaç gün biraz zordu ama şimdi çok eğleniyorum. Yardımınız ve rehberliğiniz için teşekkür ederim. Burada ortam çok güzel ve birçok yeni arkadaş edindim. Bunların dışında Bonn'u cok sevdim, burada herkes gerçekten çok candan. Daha ne olsun...

Tekrar teşekkürler.

Yaprak Aydın

Merhaba Mehmet bey,

Ben Orhan nasılsınız? Ben çok iyiyim, yolculuk çok iyiydi. İlk günler olduğu için çevreyi tanımak için sürekli geziyorum yavaş yavaş çevreye alışıyorum, ilk etapta her şey çok değişik gelmişti ama şu anda herşey çok güzel. Okulum burada oldukça popüler bir okul ve ben çok memnunum, şimdilik bir sorun yok Intermediate seviyesinden başladım... Dikkatimi çeken en büyük olay diğer avrupa ülkelerinden gelen insanlar konuşurken bize göre daha rahatlar ama gramerleri pek iyi değil. Bizimde tam tersi gramer olmasına karşın rahat konuşamıyoruz ama en kisa zamanda bunu üzerimden atacağıma inanıyorum...
Kaldığım evden çok memnunum özellikle odam cok rahat, elbise dolabım ve çalışma masam var... Bayan çok iyi birisi hiç soğuk davranmıyor. Ben konuşurken ilgileniyor, hatalarımı düzeltiyor. Şimdilik evden okula yürüyerek gidiyorum yaklaşık 20 dakika sürüyor, otobüsle 5 dakikada gelinebiliyor.

Şimdilik bu kadar gelişmeleri tekrar iletirim...Hoşçakalın....

Orhan Koç

Merhaba Mehmet bey,

Nasılsınız? ben çok iyiyim, 4. haftanın içine girdim ama inanın çabucak alıştım buraya. Aileyle aram çok iyi ve Londra gerçekten etkileyici bir şehir. Bursa'daki üniversitem yeni çıkan sistem sayesinde bitmiş bulunmakta, size bunuda bildirmek istedim. Ailem, yılbaşı için İskoçya'ya gidecekler bana da izin verdiler bende İzmir'e gideceğim inşallah. Ayrıca, aileyle birlikte Ocak sonunda İspanya'ya gidecegim.

İyi calismalar, gorusmek uzere...

Sedef Sungurtekin

İYİ Kİ ... 
Merhaba,
Öncelikle sizlere, tüm Türkiye ve canım Bursa’ma selamlar. Umarım görmeyeli iyisinizdir. İyi ki diyerek başlayan birçok cümle kurmak geliyor içimden ve sanırım öyle yapacağım. Yeni üniversite mezunu olan biri olarak yolda boş ve amaçsız yürürken iyi ki Y.E.S.’in tabelasını görmüşüm. İyi ki sizden bilgi almışım ve iyi ki buradayım. Burada gayet iyi ve mutluyum. Çok sıcak, çok neşeli bir aile ile kalıyorum. Ciddi ve sıkı dostlukların kurulduğu kaliteli bir okulda İngilizce öğreniyorum. Bunun için önce büyük fedakarlıklar yapan aileme sonrada Y.E.S. adına Mehmet bey size teşekkür ederim.

Barış Fıçıcı

Sevgili Mehmet bey, 
Tüm çabalar sonucu nihayet İngiltere’deyim. İnanın geldiğime değdi. Her yer birbirinden güzel ve insanlar çok nazik. Şu ana kadar hiçbir zorlukla karşılaşmadım. Okul ve aile çok ilgili. Gerçekten mutluyum. Yaptığınız her şey için çok teşekkürler.

Semra Şahin

 

 

 

Buraya geleli 2 hafta oldu. Umduğumdan çok daha güzel gidiyor. Her şey için teşekkür ederim Mehmet bey. Aile beni kendi çocuklarıymışım gibi görüyor, her şeyimle ilgileniyorlar. Alia çok tatlı bir çocuk. Hiçbir problemim yok. Evin çok yakınında bir okula gidiyorum. Bana böyle güzel bir aile bulduğunuz için kendimi çok şanslı sayıyorum. İyi ki sizinle tanışmışım, yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Her şey gönlünüzce olsun.

Sevgiler,
Hande Arı
Sevgili Mehmet bey,
Londra’dan kucak dolusu selamlarımı gönderiyorum. Buraya alıştım, okulum gayet iyi, kaldığım ev çok rahat ve evdeki her şeyi kullanabiliyorum. Her şey yolunda ve her şey için teşekkürler.
Best regards,

Selçuk Hocaoğlu
Merhaba Mehmet bey,
Nasılsınız? Umarım sağlığınız, keyfiniz ve işleriniz yolundadır. Tüm yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Burası küçük, sakin ve güzel bir kasaba. Geçtiğimiz hafta sonu diğer çevre şehirleri de gezme fırsatı buldum. Bath, Brighton buradan daha büyük ve kalabalık. Eastbourne’e oldukça alıştım, hatta buranın değişken havasına bile! Her şey için çok teşekkürler, işlerinizin yolunda gitmesini diliyorum.

Saygılarımla,
Gülden Çevik
Sevgili Mehmet, 
Tüm yaptıklarınız için çok teşekkür ediyorum. Herşey anlattığın gibi gelişti. Hey sen bu kartı okuyan arkadaş hala kararsızsan daha fazla düşünme hemen buraya gel, yoksa Türkçe’yi unutacağım.

Her şey için sağol,
Ayhan Akar
Sevgili Mehmet bey, 
Merhabalar. Nasılsınız? umarım iyisinizdir. İngiltere’ye ve İngiliz’lere hemen hemen alıştım. Çok sevimli buldum bu insanları. Saygılı, içten ve özenli insanlar. Her şeye ve herkese karşı ... Özellikle araba kullanımı kolay bir ülke, özellikle yeşil ışık yandığı gibi sabırsızca korna çalanlar yok burada. Her yer yemyeşil ve havası nefis. Buradaki ilk arkadaşım Çek Cumhuriyeti’nden Margetta, oda benim gibi au-pair, bize çok yakın oturuyor, 1 yıldır buradaymış ve çok güzel İngilizce konuşuyor. Caroline ben sebze seviyorum diye buzdolabını sebze ile doldurmuş ve benimle çok ilgileniyor, gerçekten iyi bir aile. Çocuklar bana çabuk alıştılar. Benim için yaptıklarınıza çok teşekkür ederim.

Görüşmek üzere,
Evrim Akman
Deniz ülkesi Malta’dan merhaba, 
Her yönden maviyi görürken, her renkten insanları birarada görebileceğiniz tek ülke Malta’dır herhalde. Şövalyeleri, katedralleri, kedileri, otobüsleri... Yürüyerek bir şehirden diğerine gidebileceğiniz kadar küçük olsa da her köşesinde tarih ve kültür var. Geçmişin sürgün, şimdilerin tatil ve eğitim ülkesi Malta’dan size ve Türkiye’ye kucak dolusu selamlar.

Şenay Güven
Merhaba Mehmet bey nasılsınız,
Dün beni aramanıza cok sevindim, tanıdık birilerinin sesini duymak çok güzel. Daha öncede söylediğim gibi burada çok rahatım, öncelikle size buraya gelmeme yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz ailenin 3 ve 8 yaşlarında iki tane kızları var, anlaşmakta pek problem yaşamıyorum. Aile beni sevdi, bende onları seviyorum. Bana karşı çok anlayışlılar, her konuda bana yardımcı oluyorlar. Geçen hafta dil kursuna kaydımı yaptırdım, haftada sadece 10 Sterlin ödeyeceğim. Dediğiniz gibi burası çok güvenli ve çok da düzenli bir yer. Şimdiden alıştım buraya, geldiğimden beri hiçbir sorun yaşamadım. Ben çok iyiyim ve çok rahatım.

Kendinize iyi bakın, görüşmek üzere.
Serap Aydoğdu

Selamlar,

Öncelikle şunu söylemeliyim hayatımın en güzel 1 ayını Boston'da geçirdim ve keşke bir aydan fazla kalsaydım dedim. Yurtdışına gidildiğinde bence en önemlisi bir arkadaşın, tanıdığın yada aynı ülkeden kimsenin olmaması çok önemli böylece hem dil öğrenmesi ve pratik kolaylaşıyor hem de daha çok ülkeden daha çok arkadaş ediniyorsunuz. Hem eğlenmek hem de yeni bir şeyler (buna yeni bir dilde dahil) öğrenmek isteyenlere şiddetle tavsiye ediyorum.

Mert Fidansoy

Merhaba Mehmet Bey;

Exeter de 2. haftayi doldurdum. Yönlendirmeniz için cok teşekkür ederim.
Gerçekten burası güzel bir yer. Okulumdan da cok memnunum. Okulda sadece 1
tane Turk var ve buda benim için güzel bir avantaj. Aile gercekten çok iyi (Jenn'in yemekleri de). Şimdilik herşey çok güzel gidiyor. Tekrar çok teşekkür ederim.

Hakan OZDEMIR

Mehmet Bey,

İlginize tekrar teşekkür ederim.

Karşılama hizmeti ile aileme sorunsuz olarak ulaştım. Okul olarak gayet iyi, eğitim sistemleri işliyor ve fayda sağlayacağına hiç şüphe yok.

Kaldığım aile öğrenci ağırlama konusunda çok tecrübeli, iyi insanlar sabah erken işe gittikleri için erken yatıyorlar. İnternet sorunum vardı, bugün kablo bağlattırdım böylece çözüldü. Okula Bisiklet ile gidiyorum, 20 dakika sürüyor. Herşey yolunda. 

Okulda, civarda ve kolejde hiç Türk yok buda başka bir avantaj.

İyi çalışmalar dilerim,

Hakan SARI

Merhaba Mehmet Bey,

Sonunda yazmaya fırsat bulabildim. Cep telefonum burada çekmiyordu ve ailem yeni bir telefon ve hat verdi. İlk günümü görmeliydiniz :) Herşey o kadar garip geldi ki özellikle ailenin yaşam tarzı. Ama ikinci gün hemen adapte oldum. Biraz yorucu geçiyor ama bir düzene oturtucam. Aile gerçekten iyi, karı koca her konuda bana yardımcı oluyorlar. Şimdilik herşeye bir an 
önce alışmaya çalışıyorum. Aile aralıkta 2 haftalığına tatile gidecekmiş sanırım burada kalıp biraz gezicim. Uçak biletleri biliyorsunuz çok pahalı ve bu konuda da anlayış gösteriyorlar.

Direksiyon dersleri almaya başladım, çılgın bir hocam var Mick. Bunların dışında, Harrow College'de iki kursa katılıyorum 
haftada 3 gün. Cambridge Exam Preparation Advanced Classes ve Advanced writing-Conversation. Gördüğüm kadarıyla Turk au-pairler her yerde seviliyorlar. Gördüğünüz gibi burada herşey yolunda, gerçekten iyi bir şans verdiniz bana..

Hoşçakalın,

Sevgi Pınar

   
Merhaba Mehmet Abi,

Mail yazmaya ancak şimdi zamanım oldu kusura bakmayın. Pazar 
akşamüstü eve ulaştım. Ev gerçekten çok güzel ve host family tam bir türk dostu. Evde benden başka öğrenci kalmıyor. Burada henüz hiç türk yok, buda benim için çok iyi. Havalar şu sıralar hep yağmurlu. Okul çok kalabalık değil şu sıralar ama sanırım 1 ay içinde yoğunlaşacak. Eastbourne çok hoş bir şehir.
Şimdilik hoşçakalın, kendinize iyi bakin, herşey için teşekkürler.

Ersin Dinçelli

   
Merhaba Mehmet Bey,

Nasılsınız umarım iyisinizdir. Size ancak fırsat bulup yazabildim. Okuldan çok memnunum çok kaliteli eğitim veriyorlar ve öğrencileriyle yakından ilgileniyorlar. Özellikle okulun kütüphanesi çok gelişmiş her türlü olanak var. Almanya çok düzenli bir ülke her şey sistemli yani burada hayat daha kolay daha stressiz. Şuan için durumumdan memnunum kendinize dikkat edin, Türkiye`de görüşmek üzere.

Fatih Yıldırım

   
Merhaba Mehmet Bey,

Size daha önce mail atamadım, ancak fırsat bulabildim. Ben evime yerleştim. Bugün benim henüz 5. günüm ama ben alıştım bile. Tabi ki çoğu şey bana çok yabancı ama ben bunların hepsini göze alarak buraya geldim. Çok sıcak ve cana yakın bir aile ile birlikte kalıyorum. Bugün ailenin büyükleri ile tanıştım, benim için özel bir yemek hazırlamışlar ve bugün Ramazan Bayramı olduğunu duymuşlar bana hediyeler verdiler, çok tatlılar. Şu an tek sorunum ingilizcemin çok iyi olmaması. Ama zamanla bunu kolayca aşabileceğime inanıyorum. Size herşey için çok teşekkür ederim. Vakit buldukça sizi gelişmelerden haberdar ederim.

Özlem Aras

   
Selamlar Malta' dan,

Sıkıntısız bir şekilde geldim yerime yerleştim, okuluma başladım. Mehmet bey burası sandığımdan da sıcakmış, biraz sıkıntı yapıyor ama insanların cana yakın oluşu biraz serinletiyor, gerçi evlerde fan ve klimalar mevcut.

Seviye tespit sınavında pre-intermediate çıktım. Burası güzel hoş bir yer, bizim Bodrum'u andırıyor. Herşey yolunda, şimdilik bu kadar selamlar, görüşmek üzere.

Yücel Çırçır

   
Merhaba Mehmet bey, 

Nasılsınız? Ben çok iyiyim. Buraya geleli 4,5 ay oldu. Aileme ve York'a çok alıştım. Ailem çok iyi ve bana her konuda yardımcı oluyorlar. Onları çok seviyorum. Okula başladım ve herşey çok güzel gidiyor. Dil konusunda ilk günlerdeki gibi zorlanmıyorum. Gün geçtikçe dili daha iyi anlıyorum ve yeni şeyler öğreniyorum. Burada değişik ülkelerden bir çok arkadaşlarım var. Sadece bu ülkenin kültürünü değil diğer ülkelerinde kültürünü öğreniyorum. Bu da beni çok mutlu ediyor. York ve insanları çok cana yakınlar. Burada olmaktan ve Harrison ailesiyle olmaktan çok mutluyum. Daha ne isteyebilirim ki.... Herşey için size çok teşekkür ederim. 
İyi çalışmalar,

Aylin Akgün

   
Merhabalar Mehmet bey,

Okuldu, soğuktu, uyum süreciydi derken galiba size mail atmayı biraz geciktirdim ama böylelikle ilk haftanın analizini yapabilmiş oldum... 1 hafta oldu nerdeyse artık uyum sürecini atlatıyorum sanırım özellikle ulaşım ağını tamamıyla kavramış durumdayım buslar kesinlikle benim için en avantajlısı... haftalık oystercard sayesinde Londra'nın merkezini bol bol gezme imkanım oldu... şansıma feci bir soğukta getirmiş bulunmaktayım Londra'ya ama 4 yıl Sivas'ta okumamın tecrübelerini burada yaşıyorum diyebilirim...

Okula gelecek olursak... 1 haftalık süreçte gözlemlediğim kadarıyla okul beklentilerimi karşılayacak düzeyde... bu arada intermediate seviyesinde başladım, böylesi benim için daha iyi oldu sanırım... sınıfımda benden başka Türk yok şimdilik Koreliler, İsviçreliler, Taiwanlılar, Japonlar, bir brezilyalı ve ben varım... yaklaşık 10 kişiyiz... öğretmenlerde gayet yardımcı oluyorlar...

Görüşmek üzere...
Bursaya selamlar...
Alkım Burul

   
İyi akşamlar Mehmet Bey,

Ailenin yanına ulaştım Mehmet Bey. Şuan için hiçbir sorun yok. Kendi odamda tv, kendime özel banyom tuvaletim, internet bağlantım var. Aile çok sıcak ve yardımsever gibi duruyor Mehmet bey. Alışmaya çalışıyorum şu an. Ulaşım dediğiniz gibi çok kolay ve insanlar çok yardımsever. Bugün Forest Gate'e giden trende sorun olduğu için Stratford'tan itibaren otobüsle devam ettim.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim Mehmet Bey, buraya gelince inanın ne demek istediğinizi anladım. Çok fazla büyütmeye gerek yokmuş. Dil konusunda da gerçekten çok zayıf olduğumun farkına varmamı da sağladı. Umarım bundan sonrası için 6 ay süresince planladığım gibi olur herşey. Bir sıkıntım olursa yine sizle irtibata geçmek isterim Mehmet Bey. Bir tavsiyeniz diyeceğiniz birşey olursa bir mail kadar uzaklıktayım.

Tekrar teşekkürler...
Levent Pehlivanoğlu

   
Merhaba Mehmet Bey,

Firmanızı bir reklam sayesinde öğrenmiştim, İngiltere'ye gidene kadar sizinle 2-3 defa görüştük ama kişisel sebeplerden dolayı bir türlü gitmek nasip olmadı, ama sonunda bu sene gidebildim ve sizin profesyonel yardımınız sayesinde en doğru seçimi yaptığımdan içimde hiç bir şüphe yok. Brighton çok güzel bir sahil şehri, tekrar gideceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum.

Saygılarımla,
Alekber Yumer

   
Mehmet bey merhaba,
Herşeyin yolunda olduğunu ve hiçbir problem olmadığını bildirmek isterim. Anlattıklarınız sayesinde evimi çok kolay buldum. Boulton ailesine ve Eastbourne’e alıştım. Ben aileden ailede bende memnun. Şuanda evde benle beraber 4 öğrenci var. Onlarla sürekli iletişim halindeyim. Hatta birisiyle aynı okula gidiyoruz. Okul çok iyi. Hemen hemen dünyanın her yerinden öğrenci var. Çok renkli bir ortam var. İlginiz için çok teşekkür ederim. Kendinize iyi bakın Bursa'ya geldiğim zaman görüşürüz....:)))
Erhan Ay
Eastbourne

 
Merhaba Mehmet Bey,
Nasılsınız? Umarım herşey yolundadır. Beni sorarsanız ben çok iyiyim. Ailem mükemmel. Bana çok iyi davranıyorlar. Hiçbir kısıtlamada bulunmuyorlar. Ev biraz şehir merkezine uzak ve otobüs duraklarına yürümek zorunda kalıyorum ama hiç sorun değil, spor yapmış oluyorum :) Okulum ve çevremdeki insanlar da çok iyiler. Mümkün olduğunca Türkçe konuşmuyorum ve zamanımı yabancı arkadaşlarımla geçiriyorum.
Sonuç olarak herşey yolunda. Herşey için çok teşekkür ederim.
Başak Ünver
Liverpool

 
Ana Sayfa | Firma Profili | Dil Okulları | Au-Pair İletişim | E-Posta