Ana Sayfa

Firma Profili

Dil Okulları

Au-Pair Öğrencilerimizden Kayıt Formu İletişim E-Posta

[ Au-Pairlik Nedir? ] [ Kimler Au-Pair Olabilir? ] [ Genel Şartlar ] [  Gerekli Belgeler ] [ Ödeme ]  

 AU-PAIR'LİK NEDİR ?

Au-Pair kelimesinin Türkçe karşılığı ‘Anne Yardımcısı’ olup uluslararası kültürel değişim programıdır. İngiltere'de gideceğiniz aile yanında, ev hanımına ev işlerinde ve çocuk bakımında yardımcı olup, aynı zamanda dilinizi ve kültürünüzü geliştirmeniz için en ekonomik yoldur.

KİMLER AU-PAIR OLABİLİR ?

18-27 yaşları arasında, Avrupa Birliği vatandaşı olan, en az lise mezunu ve orta derece İngilizce bilen, bekar bayanlar bu imkandan yararlanabilirler. Bununla birlikte, ev işlerine yatkın olmak, çocukları sevmek, sigara içmemek gibi özellikler daha kolay aile bulmanıza yardımcı olacaktır.

ÖNEMLİ

* Aile sizin başvurunuzu kabul ettiğinde sizin adınıza bir davet mektubu gönderecek, bu mektupta aile ile ilgili gerekli bilgiler ve sizin çalışma şartlarınız belirtilecektir.
* Vize başvurunuzu, davet mektubu ve diğer belgeleriniz hazırlandıktan sonra yapacaksınız.
* İngiliz ailelerin büyük çoğunluğu sigara içmeyen au-pair’ler istemektedirler. Bu yüzden sigara içmemek bir avantajdır, ancak sigara içtiğiniz halde "hayır içmiyorum" derseniz ve aile sizin sigara içtiğinizi tespit ederse, anlaşmayı tek taraflı bozma hakkı vardır. Bu yüzden sigara içen adaylar bunu başvuru esnasında belirtmelidirler.
* İngiltere'de Au-Pair olarak bulunduğunuz süre içinde, geçerli nedenleriniz olduğu taktirde 3 aile değiştirebilirsiniz.
* Başvuru formunu doldururken, gitmek istediğiniz bölge, bakabileceğiniz çocuk sayısı ve yaşları gibi konularda isteklerinizi belirtebilirsiniz. Fakat unutmayınki bu konularda ne kadar esnek olursanız aile bulmanız o kadar kolaylaşır.

GENEL ŞARTLAR

* Au-Pair'lik en fazla 2 senedir.
* Au-Pair, kendi ülkesinden ayrılmadan, iki taraf arasında görevlerini açıklayan bir anlaşma yapılır.
* Au-Pair, haftada 25 saatlik bir çalışma yapar.
* Aile, yanına gelen Au-Pair'e özel bir oda verir ve tüm yemeklerini birlikte yeme imkanı sağlar. Ayrıca aileler Au-Pair'lere bu çalışmaları karşılığında haftalık ücret öderler (haftada en az 70 İngiliz Sterlini).
* Au-Pair'e dini görevlerini yapabilmesi ve okula gidebilmesi için yeterli zaman verilmelidir.
* Au-Pair anlaşması her iki tarafın en az iki hafta önceden birbirlerine haber vermesiyle sona erer.


ÖN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- 3 adet yeni çekilmiş, gülümseyen vesikalık fotoğraf ve çocuklar ile birlikte bir resminiz.
2- 3 adet İngilizce referans (aileniz veya akrabalarınızdan olamaz). Kişilerin meslekleri, adres ve telefonları belirtilecek.
3- Yeni alınmış sağlık raporu.
4- Aileye hitaben, kendinizi anlatan, sizin İngilizce’niz ile yazılmış bir mektup.
5-Sabıka kaydı
6-Nüfus cüzdan fotokopisi
7-Avrupa Birliği pasaportu fotokopisi

ÖDEME

Au-Pair'lik için acente ücretimiz 300 İngiliz Sterlini olup, 150 İngiliz Sterlini ön kayıt sırasında, 150 İngiliz Sterlini'de aile bulunduğunda alınır.

Sorularınız ve daha ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Ana Sayfa | Firma Profili | Dil Okulları | Au-Pair İletişim | E-Posta